IEŠKOTI

Power dressing – aprangos stilius stiprioms moterims ar apranga, suteikianti moterims stiprybės?

2 min.

Tai, kad moterys turi didelę galią, yra neginčijamas faktas. Jos sėkmingai vadovauja įmonėms, aktyviai dalyvauja politikoje ir, keisdamos pasaulį bei istorijos eigą, kovoja už silpnesniųjų teises. Ar egzistuoja aprangos stilius, kuris padeda moterims būti sėkmingoms? O gal atvirkščiai – stiprios moterys sukuria savo stilių, kuris vėliau siejamas su jomis. Power dressing yra atsakymas į abu klausimus. Kas tai yra? Kokią įtaką šiam stiliui turėjo aštuntasis dešimtmetis? Kurios moterys yra laikomos power dressing stiliaus ikonomis? Ir galiausiai, kaip susikurti sėkmingos moters vertą įvaizdį? Atsakymus į šiuos klausimus rasite toliau pateiktame straipsnyje.

Nuo moteriškų kostiumų, pieštuko formos suknelių iki oversize stiliaus švarkų plačiais pečiais – power dressing stilius karaliauja ne tik verslo pasaulyje, bet ir ant podiumų. Iš kur jis atsirado ir ką tiksliai reiškia?

Power dressing (liet. power – galia, dressing – apsirengimas) reiškia ne ką kitą, o “jėgos, galios aprangą” (lietuviško atitikmens kol kas nėra). Šis terminas Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėtas vartoti septintojo dešimtmečio viduryje, tačiau išpopuliarėjo aštuntajame dešimtmetyje. Kadaise šį stilių rinkosi verslo moterys ir politikės, o dabar jis karaliauja garsiausių dizainerių kolekcijose ir gatvės stiliaus madoje. Nors iš pradžių jis buvo taikomas tik vyriškų drabužių įkvėptoms „uniformoms”, kurios turėjo padėti moterims įgyti autoritetą, pagarbą ir galią darbo vietoje (ypač aplinkoje, kurioje dominavo vyrai), šiandien power dressing koncepcija suprantama žymiai plačiau.

Nors moterims nebereikia įnirtingai kovoti su diskriminacija įvairiose srityse, terminas power dressing įsitvirtino mados leksikone. Šiandien tai moteriškos stiprybės, savigarbos, galios, valdžios bei sėkmės išraiška. Tačiau kiekvienai moteriai šie žodžiai gali reikšti skirtingus dalykus, todėl power dressing skirtas ne tik verslininkėms ar įtakingoms politikėms. Juk kiekviena iš mūsų gali išreikšti savo vertę ir stiprybę per madą arba, pasirinkus tinkamus drabužius, įgyti papildomos drąsos bei pasitikėjimo savimi.

9-asis dešimtmetis buvo power dressing klestėjimo metas. Šio laikotarpio madoje gausu iš vyriškos mados pasiskolintų elementų, kuriuos dėvėjo moterys, norėjusios savo balsu pakeisti pasaulį ir turėti tokias pat teises bei galimybes kaip vyrai. Jei ieškote įkvėpimo power dressing įvaizdžiams, patikrinkite, kaip tuo laikotarpiu rengėsi princesė Diana, Margaret Thatcher ar Madonna. Švarkai plačiais pečiais, vyriški švarkai ar plačios kostiuminės kelnės, dėvimos su mokasinais ar oksfordo batais – tai buvo to laikmečio stilingos aprangos kvintesencija.

Kaip ir kitų mados tendencijų atveju, power dressing įvaizdžio paieškas pradėkime nuo žymių (daugiau ar mažiau) moterų, kurios dėvėjo šio stiliaus drabužius. Jas galime suskirstyti į dvi kategorijas: populiarias praeityje ir dabar.

Jus gali sudominti: SIMPLE – grožis slypi paprastume >>>

Nors power dressing koncepcija gimė aštuntajame dešimtmetyje, o labiausiai išpopuliarėjo devintajame, pažvelgus į mados istoriją galime matyti, kad moterys savo jėgą dėvimais drabužiais demonstruoja jau nuo seno. Dar prieš tai, kai Margaret Thatcher sužavėjo pasaulį savo kostiumėliais ir sagėmis, o oversize stiliaus švarkus pamėgusi Lady Di tapo stiliaus ikona, 1930-aisiais išgarsėjo britų poetė ir aktyvistė Nancy Cunard, kuri dėvėjo vyriškus švarkus ir odines striukes. Siurrealistė dizainerė Elsa Schiaparelli, Coco Chanel konkurentė, į mados istoriją įėjo kaip novatoriška maištininkė, įvedusi tokias tendencijas kaip ryški rožinė spalva, užtrauktukai ir vientisi kombinezonai.

80-aisiais išsiskyrė iš minios ne tik princesė Diana ar Margaret Thatcher, bet ir jaunoji Hilary Clinton, kuri dažnai dėvėjo stilingus švarkus plačiais pečiais, Madonna su savo garsiaisiais korsetais ir Julia Roberts, atsiimanti apdovanojimus vilkėdama vyriškus kostiumus. Įkvėpimo taip pat galite pasisemti iš seriale “Dinastija” vaidinusios Joan Collins, televizijos laidų vedėjos Oprah Winfrey bei supermodelio Cindy Crawford.

Iš kurių šiuolaikinių moterų galime pasisemti įkvėpimo, kurdamos power dressing stiliaus derinius? Be jokios abejonės, tai Lady Gaga, kuri pasitikėjimą savimi demonstruoja avėdama avalynę labai aukštu kulnu. Taip pat Phoebe Philo, kuri Celine kolekcijų pristatymus užbaigia vilkėdama vyriškas kostiumines kelnes, ir Elisabetta Franchi, kurianti sukneles, kurių kirpimas primena ilgą švarką. Negalime nepaminėti Claire Underwood, serialo “Kortų namelis” herojės, ir Amal Clooney, dažnai dėvinčios pieštuko formos sukneles.

Ar girdėjote anglišką posakį „fake it till you make it”? Išvertus tai reiškia „apsimetinėk, kol pavyks”. Kai kalbame apie sėkmingos moters išvaizdą, šis posakis reiškia sėkmingos moters įvaizdžio kūrimą prieš pasiekiant sėkmę. Tai puikus būdas pajusti energijos ir galios jausmo antplūdį bei jaustis užtikrintai. Power dressing suteikia moterims stiprybės ir pasitikėjimo savimi versle, politikoje ir apskritai visur, kur jos susiduria su iššūkiais.

Kaip sukurti stilingą power dressing derinį? Jums tereikia kelių daiktų, kuriuos derindamos sukursite sėkmingos moters vertą įvaizdį. Štai jie:

  1. Moteriškas kostiumas

  1. Boyfriend arba oversize stiliaus švarkas

  1. Balti arba žydri marškiniai

  1. Šiuolaikiškas kostiumėlis su sijonu

  1. Pieštuko formos sijonas

  1. Klasikinis trenčas

  1. Aukštakulniai

  1. Dalykinio stiliaus suknelė

Tendencijos ir Patarimai
Insta News