NAUJAS SEZONAS: PAVASARIS-VASARA ’24! ATRASKITE MADOS TENDENCIJAS >>>

IEŠKOTI

Old money style – kas tai ir kaip panaudoti jį įvaizdžiuose?

3 min.

Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame ir įvairialypiame pasaulyje, kuriame tendencijos keičiasi vos per vieną naktį, neretai dėmesį prikausto old money stiliaus deriniai. Šis stilius kelia amžinos elegancijos, rafinuoto skonio ir išskirtinės estetikos įvaizdį. Old money style įkūnija prancūzų dizainerio Yves’o Saint Laurent’o žodžius: „Mada ateina ir praeina, o stilius yra amžinas”. Tačiau old money style yra daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio: tai mąstymo, būties ir grožio vertinimo būdas, atlaikęs laiko išbandymus.

Sužinokite old money stiliaus taisykles ir kurie Jūsų garderobo elementai atitinka jo standartus!

Tikriausiai svarstote, kokia yra šio neįprasto stiliaus kilmė. Old money stiliaus istorija yra labai įdomi ir sudėtinga, siekianti net XIX amžių. “Senųjų pinigų” estetika pagrįsta madomis, vyravusiomis tarp Didžiosios Britanijos elitinių mokyklų mokinių. Jauni berniukai – būtent juos galima laikyti old money stiliaus pirmtakais – dėvėjo formalius drabužius, kad išsiskirtų iš darbininkų klasės. Britų požiūris į švietimą ir madą greitai paplito visame pasaulyje. Tuometinio „preppy stiliaus” idėją perėmė Jungtinės Valstijos, kurios šiuo judėjimu siekė nubrėžti ribą tarp žemesniųjų ir aukštesniųjų socialinių sluoksnių. Ši mados revoliucija neaplenkė ir mergaičių mokyklų. Jaunosios maištininkės atsisakė dėvėti sunkias, gremėzdiškas sukneles ir pasirinko patogesnius drabužius, panašius į tuos, kuriuos dėvėjo jų bendraamžiai berniukai.

Old money stilius yra grindžiamas tam tikromis taisyklėmis. Kokia yra pagrindinė ir svarbiausia? Be abejo, minimalizmas. Kodėl? Todėl, kad jis įkūnija kuklumo ir diskretiškumo sąvokas, stipriai įsišaknijusias šio stiliaus DNR. Frazė „mažiau yra daugiau” puikiai apibūdina “senųjų pinigų” stiliaus principą – renkantis drabužius ir aksesuarus pirmenybė teikiama kokybei, o ne kiekybei. Principas Less is more taip pat puikiai atspindi kapsulinio garderobo koncepciją, kuri taip pat yra old money stiliaus dalis. Garderobas, sudarytas iš kruopščiai atrinktų drabužių ir aksesuarų, leidžiančių sukurti begalę gražių įvaizdžių? Būtent apie tai ir kalbame! Tačiau kokie elementai neatitinka šio stiliaus grožio standartų? Ant old money style drabužių nepamatysite garsių prekių ženklų logotipų, įmantrių raštų ar sodrių, neoninių spalvų. “Senųjų pinigų” estetikai būdingas santūrumas, paprastumas, rafinuotas ir elegantiškas stilius.

Moteris, dėvinti baltą švarką
Nuotrauka: Edward Berthelot/Getty Images

Kaip jau žinote, old money stiliaus pagrindas yra minimalizmas, rafinuotumas ir elegancija. Kokius drabužius turėtumėte turėti savo spintoje, kad atrodytumėte kaip tikra aristokratė? Pradėkime nuo kasdienių įvaizdžių! Kasdienėse situacijose labiausiai vertiname patogumą, todėl klasikinių šviesių džinsų derinys su vienspalviais baltais marškiniais ir juodu švarku puikiai tinka tiek į biurą, tiek susitikimą su draugais. Vietoj švarko galite apsivilkti arba apsirišti aplink kaklą klasikinį Polo Ralph Lauren megztinį.

Jus gali sudominti: Amerikietiški drabužių prekių ženklai ir avangardinis NYC stilius >>>

Pereikime prie formalesnės old money stiliaus versijos. Šiuo atveju karaliaus suknelės, kostiumėliai ir dvieiliai švarkai. Ypatingas dėmesys čia skiriamas škotiškam vilnoniam audiniui – tvidui. Derindami šiuos drabužius su įmantriais aksesuarais ar kitais garderobo elementais, sukursite tobulą įvaizdį bet kokiam formaliam susitikimui!

Old money stilius tinka bet kuriam vyrui – juk jo pradininkai buvo Didžiosios Britanijos jaunuoliai. Panašiai kaip ir moteriškoje versijoje, pagrindą čia sudaro marškiniai, švarkai ir kostiumai. Kasdienė, vasarinė apranga gali būti sudaryta iš polo marškinėlių arba baltų lininių marškinių, šviesių kelnių bei klasikinio megztinio, kuris taip pat gali būti rišamas aplink kaklą. Norėdami vyriškam vasaros įvaizdžiui suteikti lengvumo ir elegancijos, derinkite espadriles arba mokasinus bei akinius nuo saulės.

Vyras, dėvinti old money stiliaus drabužius – baltus marškinius, baltus polo marškinėlius ir juodas kelnes
Nuotrauka: Edward Berthelot/Getty Images

Kurdami proginius old money style vyriškus įvaizdžius, rinkitės klasikinius drabužius. Derinys iš gerai priderinto kostiumo su vienaeiliu arba dvieiliu švarku ir lengvai atsegtų marškinių tikrai patrauks visų aplinkinių dėmesį. Įvaizdį galite pagyvinti elegantišku diržu, derančiu prie batų spalvos arba subtiliomis sąsagomis. Nepamirškite pasirūpinti mažiausiomis detalėmis ir figūros proporcijomis, nes būtent tai pabrėžia Jūsų elegantiškumą ir pasitikėjimą savimi!

Jus gali sudominti: Ką dėvėti vietoj kostiumo, kad per vestuves atrodytumėte stilingai? >>>

„Senųjų pinigų” estetikos garderobas yra paprastas ir klasikinis, ten nėra vietos šiuolaikinei madai bei iššaukiančioms formoms. Dėl to old money stiliaus įvaizdžiuose aksesuarai yra būtini! Pagrindinis elementas, kurį, greičiausiai, kiekviena moteris turi savo papuošalų dėžutėje, yra auksinė grandinėlė su subtiliu pakabuku. Vietoj auksinių papuošalų taip pat galite rinktis rafinuotumo ir elegancijos simbolį – perlus. Jie stilingai atrodys tiek su vakarine suknele, tiek ir smart casual stiliaus drabužiais. Nepavaldus laikui old money stiliaus aksesuaras, be jokios abejonės, yra skarelės ir skaros. Galite rištis jas klasikiniu būdu – ant kaklo, galvos, arba perrišti rankinės dirželį.

Old money stiliaus aksesuarai
Nuotrauka: Jeremy Moeller/Getty Images

Sunku įsivaizduoti old money stiliaus įvaizdį be tinkamai parinktų batų. Šio stiliaus išvaizdos standartus puikiai atitinka mokasinai bei lordsai. Aukitės juos kurdamos kasdienius derinius. Labiau mėgstate aukštakulnius? Bateliai su žemu kulnu taip pat stilingai pabrėš visą Jūsų įvaizdį!

Pagrindinės nuotraukos šaltinis: Edward Berthelot via Getty Images

Tendencijos ir Patarimai
Insta News