IEŠKOTI

Madingas ir praktiškas vyriškas rankinis laikrodis, tinkantis prie daugelio stilizacijų – kokį išsirinkti?

Šiais laikais rankinis laikrodis nėra tik laiką rodantis aksesuaras. Vis dažniau atlieka priedo funkciją, kai, viena vertus, pabrėžia savininko skonį, kita vertus, dera prie stilizacijos. Kokį vyrišką rankinį laikrodį išsirinkti, kokia apyrankė geriausia ir kaip teisingai suprasti atsparumo vandeniui žymėjimus? Pasistengsime išsklaidyti visas Tavo abejones!

Automatinis, kvarcinis arba elektrinis modelis su odiniu dirželiu arba metaline apyranke? Mechanizmas ir apyrankė/dirželis tai pagrindiniai aspektai, į kuriuos būtina kreipti dėmesį, prieš įsigyjant vyrišką rankinį laikrodį.

Automatinis ar kvarcinis rankinis laikrodis? Keletas žodžių apie mechanizmą

Pirmiausiai susipažinkime su vyriškuose rankiniuose laikrodžiuose taikomais mechanizmais. Gali rinktis vieną iš kelių:

  1. klasikinį – užsukamas ranka, nereikia keisti baterijų, bet šiais laikais jie retai aptinkami;
  1. automatinį – šis modelis sukurtas pagal klasikinio laikrodžio mechanizmą. Juos skiria tai, kad užsukami ranka – judant rankai rotorius pasisuka, kas užtikrina vienodą, sklandų rodyklių judėjimą;
  1. kvarcinį – šiuo metu tai populiariausias modelis, pagrinde vertinamas už preciziškumą. Jame naudojamos baterijos. Aktyvuojamas kvarco kristalas, generuojantis stabilaus dažnio virpesius;
  1. elektroninį – dažniausiai tai yra sportiniai modeliai su ekranu, kuriame šviečia laikas. Nors jie gali būti ne itin tikslūs, kaip kvarciniai laikrodžiai, neretai turi įdiegtą papildomą funkciją, pavyzdžiui, laikmatį arba žingsniamatį.

327

Kvarciniai rankiniai laikrodžiai – šiuo metu populiariausi ir dažniausiai aptinkami modeliai.

Atsparumas vandeniui – svarbus ne tik baseine

Analizuojant vyriškų rankinių laikrodžių žymėjimus, tikriausiai atkreipei dėmesį, kad dauguma jų turi atsparumo laipsnį vandeniui. Ši ypatybė turėtų būti ypač svarbi aktyvaus gyvenimo būdo vyrams, kurių aksesuarai privalo išlaikyti egzaminą įvairiomis, kartais labai sudėtingomis sąlygomis. Naudinga žinoti, kad vandeniui atsparus laikrodis pravers ne tik baseine, bet ir bėgiojant, važiuojant dviračiu, leidžiantis į savaitgalines keliones arba įvairiose kasdienos veiklose.

Taigi, kaip mokėti perskaityti žymėjimus, pritaikytus paskiriems modeliams? Atsparumas vandeniui nurodytas, vadinamomis „atmosferomis“. Dažniausiai rašoma taip:

  1. 3 ATM – laikrodis atsparus tik atsitiktiniems vandens purslams, pavyzdžiui, prausiantis rankas arba lietui lyjant;
  1. 5 ATM – su tokiu laikrodžiu drąsiai galima praustis arba maudytis, o su kai kuriais net ir plaukioti (bet nešokinėti į vandenį);
  1. 10 ATM – laikrodis pritaikytas ilgiems plaukiojimams ir nardymui.

328

Atsparumas vandeniui tai esminis laikrodžių žymėjimas fiziškai aktyviems vyrams.

Odinę ar metalinę – kokią apyrankę pasirinkti?

Paskutinis, bet ne mažiau esminis aspektas, tai aksesuaro dizainas. Elegantiškų modelių grupei priklauso laikrodžiai su apyranke – juodos, sidabro arba aukso spalvos. Tai klasikiniai, bet kartu ir saugūs atspalviai, kuriuos galima paįvairinti baltos, juodos arba tamsiai mėlynos spalvos skydeliu. Tokie modeliai puikiai atrodo priderinti tiek prie kostiumo, tiek prie kasdienės stilizacijos.

Stilisto patarimas

Ieškai universalaus rankinio laikrodžio? Rinkis su metaline apyranke, kuris tiks prie daugelio aprangos derinių, nepriklausomai nuo atskirų drabužinės elementų spalvos.

Laikrodis su odiniu dirželiu tai puikus pasiūlymas kasdienai, kadangi idealiai papildo pusiau formalias stilizacijas. Tačiau verta žinoti, kad dirželio atspalvis privalo derėti prie drabužių arba kitų aksesuarų. Jis negali labai skirtis nuo visumos. Sportinio stiliaus mylėtojams rekomenduojama rinktis modelius su silikoniniu dirželiu, kadangi jie patvarūs ir atsparūs mechaniniams pažeidimams, tad tokie tikrai atitiks kiekvieno aktyvaus vyro lūkesčius.

Jums patiko straipsnis? Pasidalinkite!
Insta News