Vasaros festivaliai prasideda TIKRINTI

IEŠKOTI

Figūros tipai – pasitikrinkite, kokį figūros tipą turite

4 min.

Figūrų suskirstymas padeda nustatyti ne tik figūros proporcijas. Tai taip pat puikus atspirties taškas, norint sužinoti, kokie drabužių modeliai tinka konkrečiam figūros tipui. Jeigu nesate tikra, kokį figūros tipą turite, padėsime Jums išsiaiškinti. Taip pat aptarsime, kokie drabužių modeliai tinka konkretiems tipams.

Kiekviena iš mūsų yra unikali ir, savaime suprantama, kad mūsų kūno formos irgi skiriasi. Tačiau yra keletas savybių, pagal kurias figūras galima suskirstyti į tam tikrus tipus. Žinodamos, kokį figūros tipą turite, galėsite lengviau sukomplektuoti savo drabužinę. Šios žinios padės suprasti, kokie drabužių modeliai pabrėžia Jūsų stipriąsias puses, o kurių geriau vengti.

festival

Turėtumėte žinoti, kad yra išskiriami 5 figūrų tipai: obuolio formos (O figūra), kriaušės formos (A figūra), smėlio laikrodžio formos (X figūra), stačiakampio formos (H figūra) ir apversto trikampio formos (Y figūra). Kokios savybės yra būdingos kiekvienam figūros tipui? Patikrinkite žemiau!

Jus gali sudominti: Paplūdimio mada 2023-ųjų vasarai – ką įsimesti į lagaminą vykstant atostogauti? >>>

Kuo pasižymi obuolio formos figūra? Jei neturite aiškiai išreikšto liemens, turite plačius pečius, didelę krūtinę, išsiskiriantį pilvuką bei lieknas kojas, Jus turite obuolio formos figūrą. Todėl turėtumėte sutelkti dėmesį į savo stipriųjų pusių, t.y. gražių kojų ir krūtinės, išryškinimą. Su tinkamais drabužiais galėsite optiškai padailinti liemenį.

Kokie drabužiai tinka obuolio tipo figūrai? Dėvėdamos Jums tinkančius modelius galėsite vizualiai išlyginti kūno proporcijas. Moterys, turinčios O formos figūrą, turėtų stengtis paryškinti liemenį. Rinkitės sukneles ir tunikas, perrištas diržu bei kelnes aukštu liemeniu. Atsiminkite, kad diržas yra Jūsų sąjungininkas – kuo puošnesnis, tuo geriau. Be to, siūlome papildyti savo drabužinę vertikaliais dryžiais puošta suknele, palaidine ar kelnėmis – jie optiškai padailins figūrą. Šiltesnėmis dienomis galite drąsiai atidengti savo dailias kojas, todėl rinkitės mini sijonų ar suknelių modelius. Geru pasirinkimu O figūrai bus V formos iškirptė, kuri optiškai lieknina liemenį ir išryškina krūtinę.

Ko reikėtų vengti turint obuolio formos figūrą? Drabužių, optiškai pridedančių papildomų kilogramų – pvz. oversize modelių. Venkite per didelių palaidinių, plačių megztinių ir suknelių iki blauzdų vidurio, kurios vizualiai trumpina ūgį.

Kuo pasižymi smėlio laikrodžio formos figūra? Smėlio laikrodžio figūra yra labiausiai proporcinga. Jeigu turite ploną liemenį, turite X figūrą. Šio tipo figūra yra labai moteriška, o plonas liemuo laikomas didžiausiu jos privalumu.

Kokie drabužiai tinka smėlio laikrodžio formos figūrai? Pirmiausia tie, kurie pabrėžia liemenį. Pavyzdžiui, priderintos midi ir maksi ilgio suknelės, kelnės aukštu liemeniu, pieštuko formos sijonai. Be to, smėlio laikrodžio formos figūrą turinčios moterys puikiai atrodys dėvėdamos voko formos paltus, o per liemenį rištas diržas pabrėš visus privalumus. Taip pat puikiai tiks prigludę drabužiai. Turbūt žinomiausios smėlio laikrodžio figūrą turinčios garsenybės yra Kim Kardashian ir mados ikona – Marilyn Monroe. Pilvą ir liemenį apnuoginančios palaidinės, džinsai aukštu liemeniu, trumpi mini sijonai ir prigludę drabužiai – tai populiariausi garsių tipišką X figūrą turinčių moterų pasirinkimai.

Jus gali sudominti: Fuksijų rožinė – su kuo derinti ją ir kaip ją dėvėti? >>>

Smėlio laikrodžio formos figūra – ko vengti? X figūrą turinčios moterys neturėtų dėvėti oversize drabužių, kurie paslepia jų figūros linijas. Žinoma, viskas priklauso nuo to, ar norite jas pabrėžti ir kokius drabužius dėvėdamos jaučiatės patogiausiai. Tačiau laisvo kirpimo modelių vertėtų vengti, nes jie gali iškreipti Jūsų idealias proporcijas!

Kuo pasižymi kriaušės formos figūra? Siaurio pečiai, siauras liemuo ir platesni klubai – taip lengviausia apibūdinti A tipo figūrą. Jei siaurų pečių ir plačių klubų disproporcija yra akivaizdi, vadinasi, esate „kriaušės” tipo. Tai dar vienas itin moteriškas figūros tipas – akivaizdžiai dėl liemens linijos ir plačių klubų. Kai kurios A figūrą turinčios moterys turi mažą krūtinę, kitos – plačius klubus. Manoma, kad kriaušės formos figūra yra problemiška, tačiau pasirinkę tinkamų modelių drabužius, galite išlyginti proporcijas ir pabrėžti savo figūros privalumus.

Kokie drabužiai tinka kriaušės formos figūrai? A tipo figūrą turinčios moterys turi daugybę galimybių. Pagrindinis tikslas turėtų būti subalansuoti figūros proporcijas – pridėti apimties viršutinei kūno daliai ir vizualiai sumažinti apatinę. Kaip tai padaryti? Renkantis tinkamo kirpimo modelius. Jei turite kriaušės figūrą, rinkitės palaidines su raukinukais ir klostėmis arba plačiais pečiais, kurie optiškai padidins viršutinę dalį. Apatinei daliai rinkitės trapecijos formos sijonus ir šiek tiek platėjančias kelnes – tokie modeliai išlygins Jūsų figūros proporcijas!

Kriaušės formos figūra – ko vengti? Kriaušės formos figūrą turinčios moterys turėtų vengti aptemptų ir siaurų kelnių, kurios apsunkina figūrą ir trumpina kojas. Šiam figūros tipui taip pat netinka prigludusios midi suknelės, kurios išryškina pečių ir kojų disproporciją.

Kuo pasižymi apversto trikampio formos figūra? Ji yra labai panaši į kriaušės formos figūrą, tik neturi išryškinto liemens ir jos proporcijos yra apverstos. Apibendrinant galima teigti, kad apversto trikampio figūrą galima atpažinti pagal šiuos bruožus: platūs pečiai ir siauri klubai. Taisyklės yra tokios pačios kaip ir smėlio laikrodžio formos figūros atveju – išryškinti stipriąsias figūros puses ir subalansuoti viršutinės ir apatinės dalių disproporcijas.

Kokie drabužiai tinka Y figūrai? Būtinai dėvėkite marškinius ir palaidines su V formos arba apvalia iškirpte – nebijokite pabrėžti savo krūtinės grožio. Jūsų figūros proporcijas taip pat puikiai subalansuos midi voko formos suknelė su V formos iškirpte arba per liemenį surištas paltas. Apatinei aprangos daliai rinkitės kitokios spalvos kelnes nei viršutinė aprangos dalis arba išraiškingo kirpimo modelius – cigaretės, chino, cargo stiliaus kelnes arba baggy stiliaus džinsus.

Jus gali sudominti: Cargo kelnės: iš kariuomenės ant podiumų >>>

Apversto trikampio formos figūra – ko vengti? Stenkitės neišplatinti pečių – nedėvėkite palaidinių su raukinukais, klostėmis ir kitais panašiais papuošimais. Jei norite, kad Jūsų figūra atrodytų proporcingesnė, venkite aptemptų suknelių, taip pat aptemptų megztinių ir palaidinių.

Kuo pasižymi stačiakampio formos figūra? Tokio tipo figūrą turinčios moterys turi proporcingą kūną – plačius pečius, plokščius sėdmenis ir neryškų liemenį. Jei priklausote šiai grupei, tikriausiai esate labai liekna. Tačiau su tinkama apranga galite suteikti savo figūrai moteriškumo!

Kokie drabužiai tinka H figūrai? Pagrindinis Jūsų tikslas – optiškai suformuoti liemenį ir kompensuoti nedidelę disproporciją tarp pečių ir klubų. Todėl investuokite į voko formos sukneles su gilia iškirpte – svarbiausia yra pabrėžti krūtinę ir susiaurinti liemenį. Puikiu pasirinkimu taip pat yra platėjantys A formos sijonai arba kelnės aukštu liemeniu. Įvairūs papuošimai, pavyzdžiui, nėriniai, raukiniai ir kiti dekoratyviniai elementai, taip pat padės suteikti Jūsų figūrai daugiau moteriškumo.

Stačiakampio formos figūra – ko vengti? Figūrą iškreipiančių modelių. Stenkitės vengti kelnių žemu liemeniu, nes jos dar labiau “ištemps” Jūsų figūrą. Taip pat venkite laisvų oversize drabužių, kurie pabrėš plačius pečius ir apsunkins figūrą.

Tendencijos ir Patarimai
Insta News