IEŠKOTI

Cargo kelnės: iš kariuomenės ant podiumų

Patinka mums tai ar ne, bet cargo kelnės vėl grįžo į madą ir atrodo, kad jos neketina užleisti vietos jokiam kitam modeliui. Moteriškos krovininės kelnės turi tiek pat šalininkų, kiek ir kritikų. Galite mėgti jas arba nekęsti, bet pamilusios vieną kartą, niekada su jomis nesiskirsite.

Su kuo moteriškas cargo kelnes derina garsiausios mados pasaulio moterys?

Kas galėjo pagalvoti, kad kareiviams sukurtos kelnės sulauks tokio populiarumo užkietėjusių madisčių gretose. Cargo kelnės buvo sukurtos tam, kad palengvintų tarnybą atliekančių karių kasdienybę. Jos turėjo būti patogios, praktiškos ir daugiafunkcinės. Daugybėje kišenių kareiviai gali laikyti būtiniausius daiktus, tuo tarpu laisvos ir plačios klešnės nevaržo judesių.

Moteris, dėvinti žalsvai rudas cargo kelnes

Photo by Edward Berthelot/Getty Images

Tam tikru laiku cargo kelnės iš karinio poligono persikėlė ant ekranų. Pavojingiausiose scenose dėvėjo jas tokios žvaigždės kaip Bradas Pittas bei Tomas Cruise`as. Tuomet karinės kelnės žengė priešpaskutinį savo kelionės į mados pasaulį žingsnį: iš filmų į gatves, kuriose didžiausio populiarumo sulaukė 1990-aisiais, kai jas pradėjo dėvėti skinhedai. Na, ir paskutinis kelionės etapas – iš gatvės ant podiumų.

Gorpcore, arba hikercore, – tai tendencija, kuri išpopuliarėjo pandemijos metu. Klimato kaita, visuotinis atšilimas, tarša, o galiausiai – visą pasaulį apėmusi pandemija – visi šie įvykiai privertė mus labiau domėtis ekologija, taigi ir prekių ženklais, kurie kuria tvarią madą. Būtent ji yra pagrindinis #gorpcore tendencijos variklis ir vienas svarbiausių outdoor stiliaus elementų.

Moteris, dėvinti juodas cargo kelnes ir odinę striukę
Moteris, dėvinti smėlio spalvos cargo kelnes ir smėlio spalvos prigludusią palaidinę
Emily Ratajkowski, dėvinti karines kelnes, juodą paltą, baltus konversus ir trumpus marškinėlius

Iš ko susideda gorpcore? Tai mada, persikėlusi iš kalnų trasų. Nesvarbu, ar tai žygio batai, outdoor striukės, termoaktyvios kelnės, ar akiniai – visi šie daiktai pateko ant didžiųjų mados namų podiumų, kurie išdidžiai pavertė juos podiumo meno kūriniais. Vienas naujausių gorpcore tendencijos dvasią atitinkančių bendrų projektų – tai mados namų Gucci ir The North Face susivienijimas.

Pagal gorpcore, stilingiausi drabužiai yra tie, kurie kuo mažiau susiję su stiliumi. Jie neturi būti madingi, net neturi būti gražūs. Svarbiausia, kad būtų praktiški ir patogūs. Outdoor drabužiai pasižymi visomis šiomis savybėmis.

Gorpcore tendencija taip pat yra susijusi su friluftsliv koncepcija, kuri pažodžiui iš norvegų kalbos reiškia „gyvenimą gryname ore”. Covid-19 pandemijos metu stipriai išaugo sąmoningumas ir rūpinimasis tiek fizine, tiek psichine sveikata. Friluftsliv apima rūpinimąsi savimi ir ragina žmones kuo daugiau būti gamtoje, taip pat didina supratimą apie tai, kaip svarbu žmonėms gyventi darnoje su mūsų nuostabia planeta.

Juodos cargo kelnės yra saugiausias pasirinkimas daugeliui tų, kurie tik pradeda nuotykius su šiuo modeliu. Su krovininėmis kelnėmis galite kurti elegantiškus įvaizdžius, pavyzdžiui, derinti su aukštakulniais bateliais ir blizgiais aksesuarais, kasdienius – tuomet derinkite su Vans sportbačiais ir baltais marškinėliais, arba sportiškus, kaip tai daro modelis Jordan Rand. Moteriškas juodas krovinines kelnes ji derina su Formulės 1 marškinėliais bei striuke.

Jus gali sudominti: Madingiausios 2023-ųjų pavasario striukės moterims – šie modeliai užkariaus Jūsų širdis!

Kim Kardashian, dėvinti pilkas karines kelnes, pilkus marškinėlius ir pilkus aukštakulnius batelius

Photo by Claudio Lavenia/Getty Images

Nuo tada, kai ant Blumarine, Balmain ir Tom Ford podiumų pasirodė cargo kelnės, smėlio spalvos modeliai tapo privaloma nuomonės formuotojų, modelių ir stilistų garderobo dalimi. Tokiu būdu jie tapo viena didžiausių pastarųjų sezonų mados tendencijų. Drąsiai kurkite su cargo kelnėmis smėlio spalvos total looks – derinkite su tos pačios spalvos palaidine ir “sunkiais” aulinukais.

Hailey Bieber, dėvinti baltas cargo kelnes ir juodą striukę

Photo by Rachpoot/Bauer-Griffin/GC Images

Žvelgdami į Bellos Hadid, Hailey Bieber ir Zendaya įvaizdžius, vis labiau įsitikiname, kad kareiviškos kelnės, kadaise laikytos darbinėmis kelnėmis, pačios savaime gali tapti stilingu įvaizdžio akcentu. Gatvės stiliaus karalienė Emily Ratajkowski įrodė, kad paprastą įvaizdį iš klasikinio juodo trenčo, marškinėlių ir baltų Converse sportbačių galima pagyvinti cargo kelnėmis.

Moteris, dėvinti rudą sijoną ir oversize striukę

Photo by Gotham/GC Images

Puikiai žinome, kad tai, kas madinga, akimirksniu atsiduria Kim Kardashian garderobe. Ne išimtis ir cargo kelnės. Kim labai dažnai krovinines kelnes aukštu liemeniu renkasi monochromatiniams įvaizdžiams, kurie sudaro ¾ jos garderobo. Niujorke galima buvo pamatyti ją vilkinčią pilkos spalvos plačias, karines kelnes su didelėmis kišenėmis ir prigludusius trumpus marškinėlius. Griežtą įvaizdį ji papildė elegantiška odine rankine ir smailianosiais aukštakulniais bateliais.

Photo by Raymond Hall/GC Images

Taip vadinamos darbinės kelnės yra idealus modelis žmonėms, kurie vertina ne tik mados tendencijas, bet ir komfortą. Kartais jos net gali pakeisti moterišką rankinę. Daugybėje gilių kišenių sutalpinsite visus būtiniausius daiktus – nuo telefono iki lūpų blizgio bei automobilio raktelių. Krovininių kelnių praktiškumą vertina ir Hailey Bieber, kuri, priklausomai nuo aplinkybių, kuria su jomis casual stiliaus (+ aulinukai su masyviu padu) arba rafinuotus (su aukštakulniais bateliais) įvaizdžius.

Photo by Bellocqimages/Bauer-Griffin/GC Images

Jei mėgstate dėvėti krovinines kelnes, galite žengti dar vieną žingsnį į priekį ir, sekdamos Bellos Hadid pavyzdžiu, kelnes pakeisti sijonu. Šią tendenciją sugrąžino Miuccia Prada, o cargo sijonai beveik iš karto susilaukė būrio gerbėjų – pagrinde Z kartos atstovų tarpe. Šie modeliai išpopuliarėjo dar Destiny`s Child laikais, kai jaunosios atlikėjos vilkdavosi juos net ant raudonojo kilimo, o dabar kariniai sijonai su kišenėmis yra vienas mėgstamiausių Bellos Hadid drabužių – ji nešioja tiek midi, tiek midi ilgio modelius.

Jus gali sudominti: Y2K stilius – atraskite populiariausius 2000-ųjų metų mados garderobo elementus

Photo by Arnold Jerocki/GC Images

Cargo kelnės yra ne tik nostalgiškas 2000-ųjų mados garderobo elementas, bet ir neįtikėtinai praktiškas drabužis. Rinkitės prigludusias ar plačias, tiesias ar platėjančias, militaristinio rašto ar švelnios smėlio spalvos. Jei sekate mados tendencijas, bet tuo pačiu vertinate patogumą, cargo kelnės kaip tik Jums!

Pagrindinės nuotraukos šaltinis: Jeremy Moeller/Getty Images

Jums patiko straipsnis? Pasidalinkite!
Tendencijos ir Patarimai
Insta News