Šiame straipsnyje:
2 min.
Jei nekantriai skaičiuojate dienas iki rudens-žiemos išpardavimo, kad papildytumėte savo garderobą, tikrai būsite patenkinti šia žinia. Šventė, o tiksliau – tam tikra tradicija, atėjusi pas mus iš JAV, artėja. Žinoma, kalbame apie garsųjį Black Friday, kuris šiemet įvyks lapkričio 27 d.
Iš kur kilo pavadinimas ir kokia šios amerikietiškos šventės istorija? Ar tikrai verta tą dieną eiti apsipirkti? Jei taip, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį? Kokius daiktus verta pirkti? Sužinokite apie visa tai mūsų straipsnyje.
Iš kur kilo „Black Friday“ pavadinimas ?
Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmasis penktadienis po Padėkos dienos yra žinomas kaip Juodasis Penktadienis. Amerikiečiams tai yra oficiali prieššventinio apsipirkimo sezono pradžia, kai minios vartotojų traukia pardavėjai, pateikiantys specialius pasiūlymus ir nuolaidas.
Niujorkas, NY: Minia pirkėjų prie Macy’s „Juodąjį penktadienį”,
1992 m. lapkričio 27 d. (Nuotrauka: Donna Dietrich / Newsday RM / Getty Images)
Pasak Oksfordo anglų kalbos žodyno (OED), diena po Padėkos dienos bent jau nuo 1960-ųjų pradžios buvo vadinama Juoduoju Penktadieniu. Yra keletas paties pavadinimo aiškinimų ir paaiškinimų apie šventės kilmę. Vienas iš jų yra tiesiogiai susijęs su pačių įmonės pajamų ir nuostolių apskaitos metodu. Prieš kelis dešimtmečius, kai Excel tvarkingai neapibendrino eilučių vertės ir stulpeliai buvo nubraižyti ant popieriaus, sąskaitos kredito ir debeto pusės vertei atskirti buvo naudojamos dvi spalvos. Dviejų spalvų naudojimas reiškia praktiką, kai sąskaitos kreditinė pusė knygoje rašoma juodu rašalu, o debeto pusė – raudonu rašalu. Šią dieną knygos buvo padengtos juoda spalva.
Kita teorija sako, kad terminas „juodasis penktadienis“ pasirodė kaip juokinga nuoroda į neįtikėtiną žmonių skaičių gatvėse tą dieną. Dėl entuziastingų pirkėjų antplūdžio į miesto centrus spūstys buvo didžiulės. Manoma, kad šį terminą galėjo sugalvoti policininkai ir autobusų vairuotojai, kurie, be abejo, bijotų dienos, kai toks intensyvus eismas. Nepaisant tiesioginės nuorodos į nepageidaujamus įvykius, šiame kontekste jis suprantamas kaip humoristinis.
Apie terminologiją, tiksliau, apie ką ji yra
Po kurio laiko stacionariose ir internetinėse parduotuvėse pasirodys nemažai reklaminės informacijos apie „Black Friday”, „Black Weekend“ ar „Black Week“. Iš pirmo žvilgsnio gali būti sunku susigaudyti šiose akcijų įdomybėse, tačiau mes skubame atsakyti.
Taigi, iš pradžių „Juodasis penktadienis“ buvo vienintelė diena, kai klientų laukė sumažintos kainos. Netrukus akcijos laikotarpis buvo pratęstas dar dviem dienomis – tai yra savaitgalis po nepasisekusio penktadienio. Iš čia kilo pavadinimas „Black Weekend“. Neseniai išpopuliarėjo ir pirmasis pirmadienis po Padėkos dienos, žinomas kaip „Cyber Monday“, kurio metu taip pat vyksta daugybė išpardavimų, kuriuos daugiausia siūlo internetinės parduotuvės.
„Black Week” panašiai taikoma ir visą savaitę siūlomoms akcijoms.
Ką pirkti Black Friday metu?
Kad nepasimestumėte išpardavimų jūroje ir nedarytume dažnai kartojamų klaidų, parengėme keletą pasiūlymų, kurie, mūsų manymu, yra verti dėmesio. Pirkti kitą garstyčių spalvos palaidinę vien dėl to, kad ji nukainojama 70%, nėra visai pagrįstas sprendimas. Ką pirkti akcijų metu, reikia gerai apgalvoti.
Vertėtų pagalvoti apie apsipirkimą beprotiškame penktadienyje, kalbant apie investicijas. Jei ilgą laiką galvojote apie kašmyro megztinio pirkimą, galbūt tai yra momentas, kai už puikios kokybės daiktą mokėsite mažiau ir juo mėgausitės metų metus.
Mūsų produktų tarpe rasite vilnos paltus, šilkinius marškinius, moheros megztinius ir odines striukes. Norint nepasiduoti priverstiniam apsipirkimui, rekomenduojame parengti produktų sąrašą, kurie galėtų papildyti mūsų garderobą. Žemiau yra mūsų.
Balti marškiniai
Klasika, kurios nereikia pristatyti. 100% medvilnė. Derinama tiek su kostiumu, tiek su sportine versija su džinsais ir laisvalaikio batais.
Klasikiniai džinsai
Gerai sukirpti džinsai yra kiekvieno garderobo pagrindas. Modelis su švelniai platėjančiomis klešnėmis yra hitas.
Vyriško stiliaus švarkas
Šiek tiek per didelis ir tinka beveik viskam. Verta rinktis tą, kuris pagamintas iš natūralių medžiagų. Mūsų siūlomas produktas pagamintas iš 100% vilnos (pamušalas yra iš medvilnės!).
Odiniai šortai
Būtinai tie, kurie turi aukštą liemenį ir plačias klešnes (vizualiai lieknina kojas). Natūralios odos gaminiai tarnaus metus. Rudenį ir žiemą priderinkite juos prie puošnių pėdkelnių ir ilgaaulių batų.
Odinė striukė
Kalbėdami apie odinius drabužius, negalėjome nepaminėti klasikinių odinių striukių. Puikiai tinka kasdieniniam stiliui ir suteiks charakterio.
Idealus megztinis
Vilnonis ar kašmyro. Pasiteisins net esant didžiausioms žiemos šalnoms. Ir, beje, jie tikrai nesiburbuliuos.
Patikrinkite parduotuvėje